BLUE CORN

Blucorn to innowacyjne, pierwsze na polskim rynku produkty wytworzone na bazie niebieskiej kukurydzy. Warto podkreślić, że niebieska odmiana kukurydzy jest w 100% naturalna i wolna od GMO. Blucorn to nie eksperyment laboratoryjny, tylko kukurydza uprawiana od setek lat przez Indian z plemienia Hopi w południowych rejonach Ameryki.

Niebieska kukurydza swój kolor zawdzięcza wysokiemu stężeniu antocyjanów, czyli naturalnych barwników roślinnych, które nadają barwę zarówno kwiatom, jak i owocom. A czym smak tej wyjątkowej kukurydzy różni się od wersji tradycyjnej? Okazuje się, że tak! Niebieską kukurydzę cechuje naturalnie słodki, lekko orzechowy smak. Dotyczy to również produktów z niej powstałych, szczególnie popcornu.

Niewątpliwie niebieska kukurydza to coś więcej niż atrakcyjna barwa. Wyróżniają ją bowiem walory zdrowotne, ponieważ jej ziarenka to skupisko silnych antyoksydantów. Chronią one nasz organizm przed szkodliwymi wolnymi rodnikami, zapewniając zdrowie i dobre samopoczucie. Nie zastanawiaj się i wprowadź kolor do swojej diety!  

popcorn z niebieskiej kukurydzy bio

popcorn z niebieskiej kukurydzy bio