Czerwone muffinki dla Mikołaja

gru 6, 2022

Dzieciaki na całym świecie czekają na przybycie Mikołaja, który obsypie je wymarzonymi prezentami. Brodaty przybysz pojawia się nocą, obowiązkowo na saniach, w towarzystwie wesołych reniferów i skrada się pod choinkę, żeby zostawić wyczekane upominki. Święta Bożego Narodzenia wypełnione są przeróżnymi tradycjami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie, które umilają nam świąteczny czas.

Dzieci zza oceanu wyczekują przybycia Świętego Mikołaja w noc Bożego Narodzenia, z kolei najmłodsi w Islandii wierzą, że przez cały grudzień odwiedza ich 13 „Yule Lads”. W naszej tradycji Mikołaj przychodzi do nas już 6. grudnia – w dzień swoich imienin. Te różnice w obchodach można zaobserwować również po tym, jak dzieciaki przygotowują się na przybycie Świętego Mikołaja w poszczególnych krajach.

Amerykańskie dzieci zostawiają Mikołajowi tradycyjnie ciasteczka z czekoladą, które są podawane ze szklanką mleka. Co ciekawe mali Australijczycy zastępują mleko… piwem! Podobnie postępują Irlandczycy. Nieco inne zwyczaje panują w Argentynie, gdzie dzieci zostawiają przy choinkach sianko, którymi Mikołaj zapewne karmi renifery. Podobnie zachowują się dzieci z Holandii, które oprócz sianka pozostawiają jeszcze świeże marchewki. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w krajach skandynawskich – w Danii cała rodzina przygotowuje ryżowy, aromatyczny pudding dla świątecznych elfów.

Jak widzisz, dzieci na całym świecie celebrują przybycie Mikołaja i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia w różny sposób. My Polacy nie możemy zostawać w tyle i skoro zawdzięczamy Mikołajowi wspaniałą magiczną atmosferę, to warto byłoby przywitać go jakimś miłym upominkiem! Co powiecie na nową tradycję i upieczenie dla Mikołaja muffinek w kolorze jego stroju? Proponujemy czerwone i bardzo zdrowe babeczki, które sprawią, że Mikołaj będzie wyczekiwał wizyty w naszym domu!

Składniki na 12 babeczek:

  • 1 duże jajko
  • 1 szklanka ksylitolu reVito
  • pół szklanki oleju
  • 100 ml soku z buraka Naura
  • 3/4 szklanki mleka lub kefiru
  • 2 szklanki mixu bezglutenowego do ciast Balviten
  • szczypta soli
  • 1,5 łyżeczki bezglutenowego proszku do pieczenia Celico

Składniki w podanej kolejności wrzucaj do misy, cały czas miksując. Gotowe ciasto przelej do papilotek, ułożonych w formie na muffinki. Babeczki piecz w piekarniku nagrzanym do 175 ° C przez 25 minut. To wszystko!

polecane

Takie zdrowe Święta

Takie zdrowe Święta

Boże Narodzenie to czas, kiedy spotykamy się w rodzinie, delektujemy wyjątkowymi potrawami i cieszymy się magicznym klimatem. Jednak, często towarzyszą temu również pokusy kaloryczne i nadmiar wysoko przetworzonej żywności. Jak więc połączyć świąteczną radość z...

Pierniczki na choinkę

Pierniczki na choinkę

Jeżeli nie masz jeszcze świątecznej choinki i szukasz nowego sposobu na jej ozdobienie, to mamy dla Ciebie pomysł idealny – pięknie wygląda, niebiańsko pachnie, a do tego jeszcze świetnie smakuje! Mowa o pierniczkach, które nie tylko mogą pojawić się na świątecznym...

Takie Zdrowe przekąski na Mikołajki

Takie Zdrowe przekąski na Mikołajki

Mikołajki to jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt w roku, szczególnie przez dzieciaki, ale i dorośli korzystają z dobrodziejstw tego magicznego dnia. To wyjątkowy czas, kiedy zaskakujemy wszystkich upominkami, do naszych domów wprowadzamy świąteczne dekoracje, a...