Daria & Taki Zdrowy Balans

lis 19, 2021

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co właściwie kryje się pod często słyszanym sloganem – życiowy balans, do którego dąży każdy współczesny człowiek? Pierwsze skojarzenie skorelowane jest z pewnością z pracą. Często słyszymy o work-life balance, czyli umiejętności zachowania równowagi pomiędzy czasem spędzonym w pracy a odpoczynkiem i relaksem. Naszym celem jest znalezienie czasu na obie te, równie ważne dla nas dziedziny życia.

Nie możemy zaniedbywać naszego życia prywatnego i rodziny na rzecz pracy, bo to źle wpływa na naszą psychikę. Negatywne emocje, wszechobecny stres, lęk czy też nieprawidłowe żywienie to czynniki, które zakłócają nasz życiowy balans. Zachwianie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym sprawia, że mamy możliwość decydowania o tym, czego chcemy i mamy realny wpływ na to, jak spędzamy swój wolny czas. Nie zapominamy, że praca zawodowa jest istotna, to część naszego życia. Poszukaj drogi dla siebie i realizuj się w swoim fachu! Sukcesy w zawodzie są niebywale satysfakcjonujące i dają nam poczucie spełnienia. Musimy jednak znaleźć odpowiedni balans i nie zatracać się w służbowych obowiązkach. Nie pozwól się rozpraszać! Ludzie zachowujący równowagę mają świadomość, że wielozadaniowość jest mitem i skupiają uwagę na jednej rzeczy w danym momencie. Dzięki temu osiągniesz sukces w życiu zawodowym, a wszystkie sprawy ułożą się po Twojej myśli.

Nie zapominaj o swoich pasjach! Niezależnie czy jest to gotowanie, fotografia, czy sport – poświęcaj im czas każdego dnia. Pasje nadają życiu sens! Gdy wychodzimy z pracy, róbmy to, co lubimy i co sprawia nam przyjemność. Muzyka, obcowanie ze sztuką, a także aktywność fizyczna są niezbędnym elementem życia codziennego, który zapewnia odstresowanie, odpoczynek i regenerację sił! To nasze pasje sprawiają, że możemy znaleźć odskocznię od czasu spędzonego w biurze – rozwijają nas, uczą przeróżnych umiejętności, a także są okazją do poznania nowych, interesujących osób, z którymi możemy dzielić swoje upodobania. A skoro o relacjach mowa, one też mają wpływ na nasz zdrowy balans. Dlatego pamiętaj – inwestuj w relacje! Planuj czas poświęcany rodzinie, przyjaciołom i kolegom – to najważniejsze osoby w Twoim otoczeniu, z którymi rozmowa sprawi Ci największą przyjemność. 

A jak zdrowy balans ma się do diety? Zbilansowana i urozmaicona dieta, czyli zawierająca wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dodaje mocy i sprawia, że czujemy się pełni energii! Smaczna i zdrowa dieta dostarcza nam sił zarówno do wykonywania obowiązków służbowych, jak i poświęcenia się naszym pasjom. Pyszne i odpowiednio zbilansowane posiłki, zgodne z trendem zero waste, znajdziesz w najnowszej książce Darii Ładochy – 5 Składników Zdrowia. Szybkie oraz smaczne posiłki pozwolą Ci zaoszczędzić sporo czasu w kuchni, a ten wykorzystasz na swoje inne pasje i przyjemności.

Na koniec dnia pozwól sobie również na słodkie lenistwo i chwile relaksu, na przykład przy czekoladowym deserze. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku w samotności z dobrą książką lub po prostu wyleżeć się w wygodnym łóżku. Relaks doda Ci również joga lub medytacja. Pozwoli wejść w głąb siebie i lepiej zrozumieć drzemiące w Tobie potrzeby.

polecane

3 bezglutenowe propozycje na drugie śniadanie

3 bezglutenowe propozycje na drugie śniadanie

Jesteś w natłoku obowiązków i nie masz czasu na pełnowartościowe drugie śniadanie w pracy, szkole lub na uczelni? Czy dodatkowo dokucza Ci nietolerancja glutenu, a może od dziecka jesteś na ścisłej diecie bezglutenowej? Niezależnie od tego z jakich powodów unikasz...

Kolorowe tortille na szybki obiad

Kolorowe tortille na szybki obiad

Wracasz zmęczony po ciężkim dniu do domu i chciałbyś coś przekąsić? Wszyscy to znamy – po pracy trzeba jeszcze zrobić zakupy, odebrać dzieci, zrobić szybkie porządki i w końcu ugotować obiad dla całej rodziny! W momencie, w którym każda minuta jest na wagę złota...

Przekąski na ostatni piknik lata

Przekąski na ostatni piknik lata

Zawsze trochę nam szkoda żegnać się z latem i wakacjami, szczególnie że są takie krótkie! Zbliża się ostatni weekend tego lata pogoda nam dopisuje, więc pora na ostatni w tym sezonie piknik! Warto zadbać o odpowiednie okoliczności i sprawić, żeby to pożegnanie lata...