Daria & Taki Zdrowy Balans

lis 19, 2021

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co właściwie kryje się pod często słyszanym sloganem – życiowy balans, do którego dąży każdy współczesny człowiek? Pierwsze skojarzenie skorelowane jest z pewnością z pracą. Często słyszymy o work-life balance, czyli umiejętności zachowania równowagi pomiędzy czasem spędzonym w pracy a odpoczynkiem i relaksem. Naszym celem jest znalezienie czasu na obie te, równie ważne dla nas dziedziny życia.

Nie możemy zaniedbywać naszego życia prywatnego i rodziny na rzecz pracy, bo to źle wpływa na naszą psychikę. Negatywne emocje, wszechobecny stres, lęk czy też nieprawidłowe żywienie to czynniki, które zakłócają nasz życiowy balans. Zachwianie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym sprawia, że mamy możliwość decydowania o tym, czego chcemy i mamy realny wpływ na to, jak spędzamy swój wolny czas. Nie zapominamy, że praca zawodowa jest istotna, to część naszego życia. Poszukaj drogi dla siebie i realizuj się w swoim fachu! Sukcesy w zawodzie są niebywale satysfakcjonujące i dają nam poczucie spełnienia. Musimy jednak znaleźć odpowiedni balans i nie zatracać się w służbowych obowiązkach. Nie pozwól się rozpraszać! Ludzie zachowujący równowagę mają świadomość, że wielozadaniowość jest mitem i skupiają uwagę na jednej rzeczy w danym momencie. Dzięki temu osiągniesz sukces w życiu zawodowym, a wszystkie sprawy ułożą się po Twojej myśli.

Nie zapominaj o swoich pasjach! Niezależnie czy jest to gotowanie, fotografia, czy sport – poświęcaj im czas każdego dnia. Pasje nadają życiu sens! Gdy wychodzimy z pracy, róbmy to, co lubimy i co sprawia nam przyjemność. Muzyka, obcowanie ze sztuką, a także aktywność fizyczna są niezbędnym elementem życia codziennego, który zapewnia odstresowanie, odpoczynek i regenerację sił! To nasze pasje sprawiają, że możemy znaleźć odskocznię od czasu spędzonego w biurze – rozwijają nas, uczą przeróżnych umiejętności, a także są okazją do poznania nowych, interesujących osób, z którymi możemy dzielić swoje upodobania. A skoro o relacjach mowa, one też mają wpływ na nasz zdrowy balans. Dlatego pamiętaj – inwestuj w relacje! Planuj czas poświęcany rodzinie, przyjaciołom i kolegom – to najważniejsze osoby w Twoim otoczeniu, z którymi rozmowa sprawi Ci największą przyjemność. 

A jak zdrowy balans ma się do diety? Zbilansowana i urozmaicona dieta, czyli zawierająca wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dodaje mocy i sprawia, że czujemy się pełni energii! Smaczna i zdrowa dieta dostarcza nam sił zarówno do wykonywania obowiązków służbowych, jak i poświęcenia się naszym pasjom. Pyszne i odpowiednio zbilansowane posiłki, zgodne z trendem zero waste, znajdziesz w najnowszej książce Darii Ładochy – 5 Składników Zdrowia. Szybkie oraz smaczne posiłki pozwolą Ci zaoszczędzić sporo czasu w kuchni, a ten wykorzystasz na swoje inne pasje i przyjemności.

Na koniec dnia pozwól sobie również na słodkie lenistwo i chwile relaksu, na przykład przy czekoladowym deserze. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku w samotności z dobrą książką lub po prostu wyleżeć się w wygodnym łóżku. Relaks doda Ci również joga lub medytacja. Pozwoli wejść w głąb siebie i lepiej zrozumieć drzemiące w Tobie potrzeby.

polecane

Zdrowe nawyki na wakacjach

Zdrowe nawyki na wakacjach

Wakacje dla wielu z nas kojarzą się z beztroską i luzem. Zarówno jeśli chodzi o odpoczynek od szkoły i pracy, jak też rozluźnienie restrykcji żywieniowych. Chociaż chwilowe przymknięcie oka na dietę nie zniweczy dotychczas wypracowanych efektów, warto dbać o zdrowe...

Takie zdrowe dodatki na grilla

Takie zdrowe dodatki na grilla

Dodatki do grilla – przystawki, które zaostrzą apetyt gości. Grillowanie to świetny czas na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, biesiadowanie oraz jedzenie pysznych dań. Jednak zanim na ruszcie zacznie skwierczeć, na stole postawić trzeba przekąski, które z...

Sposób na tofu z grilla

Sposób na tofu z grilla

Można grillować kiełbaski i kurczaka – to najbardziej powszechne produkty, które wrzucamy na ruszt. Coraz częściej też sięgamy po różnego rodzaju sery, np. halloumi oraz warzywa – paprykę, cukinię, bakłażana czy pieczarki portobello. Co zrobić w sytuacji gdy jesteśmy...