Daria & Takie Zdrowe Bio

lis 12, 2021

Produkcja żywności stała się znacznie bardziej masowa i uprzemysłowiona. Środowisko, w którym żyjemy jest coraz mocniej zanieczyszczone, co w konsekwencji skutkuje pojawieniem się tzw. chorób cywilizacyjnych. Jak widzisz, cierpi na tym nie tylko ukochana planeta, ale i nasze zdrowie. Nie jest  zatem rzeczą przypadku, że uświadamiamy sobie konieczność powrotu do tego, co naturalne. Jednym z najlepszych sposobów na poprawę tego stanu rzeczy jest promowanie i stosowanie ekologicznych metod produkcji.

Zapewne znasz przysłowie: „jesteś tym, co jesz”! Okazuje się, że jest w nim dużo prawdy, bo to co jemy, ma ogromny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie organizmu. Zdrowa żywność dodaje energii, poprawia wygląd, odpowiada za pamięć i koncentrację. Zamiast więc sięgać po przetworzoną żywność, przepełnioną szkodliwymi dodatkami do żywności i całą paletą sztucznych barwników, wybieraj zdrowsze, ekologiczne alternatywy.

Żywność ekologiczna to przede wszystkim naturalne i nieprzetworzone produkty. W procesie produkcji ekologicznej odrzuca się użycie silnych antybiotyków, hormonów, konserwantów i innych nienaturalnych dodatków oraz nawozów sztucznych. Sięgając po zdrową żywność, dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych wartości odżywczych, bez obciążania ich chemicznymi dodatkami, barwnikami, czy polepszaczami smaku. Czy to wszystko, co żywność ekologiczna ma do zaoferowania? Mamy znacznie więcej argumentów przemawiających za bio produktami. Jednym z ważniejszych jest to, że dzięki produkcji ekologicznej otrzymujemy żywność bogatszą pod względem odżywczym. Wykazano, że bio żywność zawiera przeciętnie ponad 25% więcej witaminy C, około 20% więcej żelaza, prawie 30% więcej magnezu niż żywność konwencjonalna. Badacze dowiedli również, że warzywa i owoce mają znacznie więcej prozdrowotnych antyoksydantów, których jak wiesz nigdy za wiele! Wyższa zawartość tych składników sprawia również, że żywność certyfikowana jest znacznie smaczniejsza.

Pamiętaj, że BIO żywność to nie tylko warzywa i owoce. To również produkty pochodzenia zwierzęcego. Jajka, mięso i produkty mleczne muszą być produkowane bez stosowania antybiotyków i hormonów. Zwierzęta hodowane są w dobrych warunkach sanitarnych, mają zagwarantowany dostęp do pastwisk oraz są karmione ekologiczną paszą bez dodatków syntetycznych i preparatów genetycznie modyfikowanych.

Jednym słowem pod hasłem BIO kryje się żywność najwyższej kategorii. Zastanawiasz się jeszcze jak ją rozpoznać? To bardzo proste! Produkt pochodzący z gospodarstwa ekologicznego legitymuje certyfikat, który można rozpoznać po charakterystycznym znaku listka z 12 gwiazdkami. Tylko ten certyfikat daje Ci absolutną pewność, że masz do czynienia z produktem BIO. Bądź czujny, bo stwierdzenia: EKO, FRESH, ORGANICZNY, ZDROWY, niekoniecznie oznaczają, że taki produkt pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych. Producenci często używają takich określeń w celu zmylenia konsumentów.

Żywność ekologiczna jest odpowiedzią na rosnące potrzeby i oczekiwania współczesnego konsumenta, który staje się coraz bardziej świadomy i dokonuje racjonalnych wyborów żywieniowych. Jednak życie w zgodzie z trendem BIO, to nie tylko żywność. Zdrowa dieta to podstawa dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu, ale o ten ostatni zadbamy również dzięki odpowiednim, ekologicznym kosmetykom. Tego typu produkty wyróżnia naturalny skład, wysoka koncentracja składników bioaktywnych i brak sztucznych dodatków. Bardzo ważne w kontekście ochrony planety i środowiska naturalnego jest sięganie po ekologiczne środki czystości. Pomyśl tylko, ile chemikaliów trafia do wody razem ze ściekami! Możemy tego uniknąć, stosując naturalne materiały i preparaty na bazie sody, octu i wyciągów roślinnych.

polecane

Vege lody dla małych Smakoszy

Vege lody dla małych Smakoszy

Coraz więcej rodziców zwraca uwagę na to, aby dobrze odżywiać swoje dzieci. Wiąże się z tym unikanie przetworzonej żywności bogatej w cukier. W lato na każdym rogu czyhają słodzone napoje gazowane, lemoniady i… lody. Dzieci uwielbiają lody i w czasie wakacyjnym...

Zdrowe nawyki na wakacjach

Zdrowe nawyki na wakacjach

Wakacje dla wielu z nas kojarzą się z beztroską i luzem. Zarówno jeśli chodzi o odpoczynek od szkoły i pracy, jak też rozluźnienie restrykcji żywieniowych. Chociaż chwilowe przymknięcie oka na dietę nie zniweczy dotychczas wypracowanych efektów, warto dbać o zdrowe...

Takie zdrowe dodatki na grilla

Takie zdrowe dodatki na grilla

Dodatki do grilla – przystawki, które zaostrzą apetyt gości. Grillowanie to świetny czas na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, biesiadowanie oraz jedzenie pysznych dań. Jednak zanim na ruszcie zacznie skwierczeć, na stole postawić trzeba przekąski, które z...